صفحه ها
دسته
لینک دوستان
تبلیغات رایگان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 171127
تعداد نوشته ها : 291
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

کریم باقری با بازگشت دوباره خود به تیم ملی ایران، به کمک سرمربی و دوست قدیمی خود آمد و یاد زیدان را زنده کرد.

به گزارش پانا و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سایت فیفا آورده است، میان ستاره های فوتبال، کمتر بازیکنی وجود داشته که بتواند جایگاهی چون زیدان کاپیتان سابق فرانسه داشته باشد اما در ایران و میان هواداران ایرانی، کریم باقری با درخشش در مقدماتی جام جهانی 1998، محبوبیت خاصی میان آنها داراین بازیکن با وجود درخشش مانند زیدان، به یک باره و با تصمیمی ناگهانی از بازی‌های ملی خداحافظی کرد اما برخلاف " زیزو" که در آستانه جام جهانی 2006 به ترکیب فرانسه برگشت، باقری از تصمیم خود صرف نظر نکرد و برنگشت. زیدان بارها برای بازگشت به اردو مقاومت کرد اما دوباره بازگشت. این بار، علی دایی به عنوان سرمربی، باقری را وسوسه کرد که به جمع ملی پوشان برگردد و این بار زیدان ایران ترغیب شد که پیراهن تیم ملی را بر تن کرده و در مقدماتی جام جهانی 2010 و در دیدار برابر امارات، آنها را یاری ‌کند.در مورد بازگشت ستاره 34 ساله که با گلزنی‌ خود برابر امارات، نتیجه را به تساوی کشاند، نمی‌شود حرف خاصی زد زیرا پس از 6 سال دوری از تیم ملی، با عملکرد خود همه چیز را تعریف کرد. باقری و دایی به طور همزمان از روز ششم ژوئن 1993 فعالیت خود در تیم ملی را آغاز کرده و 8 سال همکاری پر ثمری را برجا گذاشتند. برای درخشش آنها در تیم ملی، زمان زیادی به درازا نکشید و دایی پس از به ثمر رساندن گل‌های فراوان، علاوه بر چهره شدن در ایران و جهان، به عنوان یکی از برترین گلزنان معرفی شد و باقری نیز در خط هافبک، گل های بسیار حیاتی را برای ایران به ثمر رساند. همکاری آنها با صعود ایران به جام جهانی 1998 به اوج رسید زیرا دایی و باقری در مسابقه پلی اف برابر استرالیا در ملبورن، نقش کلیدی ایفا کرده و هر کدام در کمتر از 20 دقیقه، با عملکرد خود، موجب شدند تا ایران راهی جام جهانی شود. پس از عدم تمایل علی کریمی برای بازگشت به تیم ملی، باقری به اردو فراخوانده شد تا خاطرات خوش گذشته تازه شود. دایی قبل از دیدار با امارات گفت: باقری بازیکن بسیار بزرگی است و می‌تواند کمک حال خوبی برای ما در این مسابقه خارج از خانه باشد.بازگشت دوباره باقری به تیم ملی مانند جرقه‌ای، همه هواداران و بازیکنان را شگفت زده کرد. سایت فیفا در ادامه آورده است: از میان بازیکنان فعلی، فقط مهدی مهدوی کیا در کنار باقری تجربه بازی داشته که در جام جهانی 1998 با همدیگر در تیم ملی حضور داشتند و همبازی بودند. مهدوی کیا پس از حضور دوباره کاپیتان پرسپولیس، خاطر نشان کرد: باقری به لحاظ تجربه بالایش، یک سرمایه بزرگ برای فوتبال ایران محسوب می‌شود. برایم افتخار بزرگی است که باز و بند کاپیتانی را دوباره به باقری بدهم.مسعود شجاعی در خط میانی یکی دیگر از بازیکنان کلیدی تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 بود که مانند سایر بازیکنان، از بازگشت باقری ابراز خشنودی می‌کند.
وی گفت: بازی های کریم باقری را فقط از تلویزیون تماشا می‌کردم. اکنون خیلی خوشحالم که می‌توانیم در تیم ملی کنار خود بازی کنم و برایم بازی در کنار او لذت بخش است.
باقری در دیدار حساس ایران و امارات و در حالی که میهمان با گل عبدالرحیم جمعه برابر نماینده عربی یک بر صفر تا دقایق پایانی عقب افتاده بود، سانتر زیبایی شجاعی را با یک ضربه سر سنگین به گل تبدیل کرد. به هر حال، او به عنوان یکی از ستاره های فوتبال ایران به میدان برگشته و در روزهای آینده با بالا رفتن اعتماد به نفس، در مرحله مقدماتی جام جهانی تاثیر خود را خواهد گذاشت. تجربه و علم از توانایی او نشان می‌دهد که بازگشت این ستاره برای فوتبال ایران مفید خواهد بود.
 
 

سه شنبه دوازدهم 9 1387
X